Jensen Onyx runkosänky 180x200, varastoerä

Alennushinta 2 795,00 € Normaali hinta 4 057,00 €

Saatavuus: Varastossa , toimitusaika 2-5 arkipäivää

Varastoerä huippusuosittua Norjassa valmistettua Jensen Onyx runkosänkyä nyt nopeaan toimitukseen.

  • Hintaan sisältyy runkosänky, petauspatja sekä tammijalat.
  • Koko 180x200cm, jousiston kovuus medium + hard
  • Jalkojen väri kuvasta poiketen tammi!
12 kk korotonta maksuaikaa huonekaluille12 kk korotonta maksuaikaa huonekaluille

Varastoerä laadukasta Norjassa valmistettua Onyx runkosänkyä 180x200 koossa nopeaan toimitukseen!

  • 5 vuoden täystakuu ja 25 runko- ja jousitakuu (ehdot tuotepakkauksessa)
  • Koko 180x200, verhoilun väri harmaa (#173)
  • Jousiston kovuus hard + medium
  • Sisältää myös petauspatjan
  • Tammenväriset jalat
  • Sängynpääty myydään erikseen

Käännettävä jousisto mahdollistaa muokattavuuden

Onyx runkosängyssä on on irrotettava verhoiluhuppu. Verhoilun alla on käännettävä jousikasetti. Tässä uusitussa Onyx runkosängyssä on Jensen® Originale -vyöhy­kejärjestelmä. Sängyn vyöhykkeet mahdollistavat hyvän ristiselän tuen ja joustavan pehmeän hartiavyöhykkeen. Tämä vyöhykejärjestelmä vähentää unen aikaista painetta ja lisää nukkumismukavuutta nukkumisasennosta riippumatta.

Jensen Double system tekee tästä sängystä erityisen ja myös räätälöitävän. Patjan kääntöpuolella on eri tukevuus, joten voit kääntää patjan kotona, jos haluat vaihtelua nukkumismukavuuteen. Tällainen tarve voi olla vaikka silloin, kun sinun pitää jostain syystä nukkua eri asennossa. Syynä voivat olla vaikka tilapäiset kivut, kuorsaus tai raskaus.

Myötäilevä Aloy 1.0 pussijousisto

Pintajousituksena sängyssä on myötäilevä Aloy 1.0 jousitus. Jousitus mahdollistaa kehon uppoamisen patjaan antaen samalla loistavaa tukea. Pussijousisto tekee vuoteesta tukevamman, joten vuoteen vakaus on parempi ja sivuttaisliike on vähäisempää.

Tässä varastoerän vuodepaketissa on toisella nukkujalla Hard-kovuus ja toisella Medium-kovuus.

Jensen petauspatjat

Oikeanlainen sijauspatja tekee yöunesta vielä parempaa. Sen pitäisi tuntua pehmeältä ja upottavalta, mutta ei nihkeältä. Kaikki patjamme on suunniteltu tähän tarkoitukseen. Optimoidut vyöhykkeet, joissa on tiheämpi tikkaus hartioita ja lantiota varten, lisäävät kankaan joustavuutta. Yhdessä Jensenin patentoidun jousitusjärjestelmän kanssa tikkaustapa saa aikaan hartioiden ja lantion painumisen patjaan, jolloin nukut mukavasti ja heräät täysin levänneenä.

Kaikilla Jensen petauspatjoilla on joutsenmerkki ja sijauspatjojen päälliset voi pestä 60 asteessa.

Sleep I petauspatja

Jensen Sleep -sijauspatjojen suunnittelussa on inspiraatiota haettu pohjoismaisesta luonnosta ja koivunlehdistä. Jensen Sleep I -sijauspatjassa on XS-pehmuste paksuudeltaan 5cm. Sleep-sijauspatjojen toinen puoli on tasainen ja toinen profiloitu. Useimpien ihmisten mielestä profiloitu puoli on pehmeämpi ja tasainen puoli kovempi. Päällinen sisältää Lyocell-kuituja ja Sensity™-teknologiaa, minkä ansiosta vuode pysyy kuivempana ja hygieenisempänä.

Korkeus:  8 cm

Tempsmart petauspatja (lisähintaan)

TempSmart™-sijauspatjassa on erikoisuutena lämmönsäätelytoiminto, joka tasoittaa aktiivisesti lämpötilan muutoksia, jotka voivat häiritä untasi. Innovatiivinen teknologia koostuu miljoonista mikrokapseleista, jotka muuntuvat jatkuvasti ihosi lämpötilan mukaan ja imevät, varastoivat ja poistavat lämpöä tarpeen mukaan. Näin mikrokapselit pitävät sinut mukavuusalueellasi, jolloin tuloksena on hyvä ja tasainen unen laatu.

TempSmart™-sijauspatjassa on aina Innergetic®-lateksisisus ja avoin solurakenne optimaalisen ilmastoinnin ja kosteuden poiston mahdollistamiseksi. Bakteerit ja pölypunkit eivät juuri viihdy lateksissa, joten vuode pysyy puhtaampana ja terveellisempänä. Päällinen sisältää Lyocell-kuituja ja Sensity™-teknologiaa, minkä ansiosta vuode pysyy kuivempana ja hygieenisempänä.

Korkeus: 9 cm

Helppo käyttöönotto

Jensen runkosänky toimitetaan ympäri Suomen nopeasti. Käyttöönotto on helppoa - jousikasetti tulee verhoiluhupun alle ja jalat kiinnitetään pyörittämällä ne paikalleen.

Sänky koostuu kahdesta vierekkäisestä 90x200 kokoisesta runkosängystä sekä yhtenäisestä 180x200 kokoisesta petauspatjasta.

Jensen sänkyjen takuu

Kaikilla Jensen-patjoilla on viiden vuoden kokonaistakuu ja 25 vuoden takuu runko- ja jousimurtumien varalta. Täydet takuuehdot voit lukea patjan mukana tulevasta takuutodistuksesta.

Lisätietoja
Pituus (cm)200cm
Leveys (cm)180cm
Korkeus (cm)50cm
ValmiusasteKiinnitä vain jalat
Verhoilun materiaaliKangas
Rungon materiaaliPuu
Sertifikaatit ja hyväksynnätJoutsenmerkki, FSC-sertifikaatti, Grønt Punkt Norge
Takuu5 vuotta
Valmistajan runkotakuu25 vuotta
Valmistajan jousitakuu25 vuotta
Kirjoita arvostelu
Arvostele:Jensen Onyx runkosänky 180x200, varastoerä
Arvosana
Laske toimitustavan hinta
Tuotteet jotka saattavat kiinnostaa sinua

 

Lähdesmäellä on tyytyväiset asiakkaat

Tyytyväiset asiakkaat

 

Nopeat toimitukset koko Suomen alueella omilla kuljetusautoilla

Nopeat toimitukset koko Suomen alueelle

 

 

Suomalainen perheyritys pohjanmaalta
jo yli 50 vuoden historialla

© 2025 Lähdesmäki Oy - Suomen suurin yksityinen huonekaluliike